Ana sayfa Dizi / Film Diziler MODERN FAMILY

MODERN FAMILY

PAYLAŞ

En sevilen Sitcom sıralamalarında genelde ilk ona  girmeyi başaran  eğlenceli dizimiz Modern Family ‘i sizlere tanıtmak istiyorum.

Türkçe çevirisi modern aile olan dizimizde birbiri ile akrabalık ilişkisi olan üç aile gösteriliyor.

İlk ailemiz Jay Pritchett & Gloria Pritchett;

Jay altmışlı yaşlarında kendi işini kurmuş zengin bir adamdır. İlk evliliğinden iki çocuğu vardır; Claire ve  Mitchell . Claire ve  Mitchell yaşlarını almıştır ve kendi ailelerini kurmuşlardır diğer ailelerin karakterlerindendir. Jay ilk evliliğinden çok sıkılmıştır ve eşi ondan boşanma kararı aldıktan sonra bir süre bekar hayatı yaşamıştır ta ki Gloria ile tanışana kadar.

Gloria herkesi kendine hayran bırakan çok güzel, otuzlu yaşlarında bir kadındır. Kolombiyalıdır, bu yüzden çok komik bir aksanı vardır ve telaffuz yanlışlıklarından ötürü bazı komik olaylar yaşanmamış değildir 😉 Gloria Kolombiya’da iken serseri diye tabir edebileceğimiz ama çekici ve eğlenceli bir adam ile evliydi.Ve onunla Manny adında bir oğlu olmuştur. Manny dizimizin  başında  9-10 yaşlarındadır. Yaşıtları gibi değildir şiir, dans sever ve kızlarla ilgilenir çapkın oğlanımız.

Aile içinde başlarda Manny ve Jay’in çatışmalarını sıklıkla görürüz.

 

İkinci ailemiz Claire Dunphy& Phil Dunphy

Ailemizin annesi  Claire’den  Jay ‘in kızı olarak bahsetmiştim. Claire karakterini  Friends’deki Monica Geller karakterine çok benzetiyorum, özellikle kontrolcü yönünü. Ailemizin babası Phil Dunphy ise eğlenceli baba rolüne bürünmüştür . Çocukların sorumluluğunu çoğunlukla  eşine devretmiştir. O daha çok onların dertleşebileceği  bir babadır. Ailemizin büyük kızı ise yürek yakan Haley Dunphy.

Kendisi okulun popüler güzel kızıdır. Dersleri ile arası yoktur. Erkekler ve partilerin onu ilgi alanı olduğunu söylediğimde şaşıracağınızı da sanmıyorum. Ailemizin ikinci kızı ise Alex Dunphy . Alex ablasından apayrı ilgi alanlarına sahiptir.Dersleri onun için çok önemlidir. Ablasının aptallığını sürekli yüzüne vurur. (Haley de onun asla popüler masasına yükselemeyeceği tarzda cevaplar verir). Ailemizin küçük çocuğu ise Luke Dunphy’dir. Luke, Manny ile yaşıttır. Ve yaşıtları ile benzer bir çocuktur hatta biraz daha aptal  ama annesi onun bu yönünü çok tatlı bulur, Luke onun her zaman küçük bebeğidir.

Üçüncü ailemiz ise  Mitchell Pritchett& Cameron Tucker

Modern ailemizin olmazsa olmazı gay çift!

Maço Jay Pritchett ‘ın eşcinsel  oğlu Mitch’in daha önce adı geçmişti. Mitch, babası ile pek anlaşamadığı için daha çok annesine düşkündür. Avukattır, Cam ile birlikteliklerinde baba rolünü daha çok o üstlenmiştir. Cam ise diva ruhlu yüksek özgüvenli, işsiz bir müzisyendir. Dizinin ilk bölümünde Cameron ve Mitch, Vietnam’dan evlatlık almaya giderler. Lily. Dünya tatlısı bir bebektir. Bu ailede ise daha çok eşcinsel bir çiftin çevre ile uyum çabasını izliyoruz diyebiliriz.

Modern Family vakit geçirmek için çok eğlenceli bir dizi,tavsiye ederim. Dizimizin IMDB puanı ise 8.5 ‘tir. 2009’dan itibaren çekiliyor, 8 sezonu yayınlandı ve hala final olmadı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry